transport tir lubelskie
naprawa samochodów ciężarowych lubelskie (81) 855 54 72
(81) 855 54 74
naprawa tir lubelskie Łucka Kolonia 83G 21-100 Lubartów

Ustawianie geometrii kół

Czym jest geometria kół? Jak ją właściwie ustawić?

Ustawienie geometrii kół to czynność, o której powinien pamiętać każdy kierowca. Regulacja ta pozwala na zwiększenie komfortu jazdy i poziomu bezpieczeństwa. Poza tym auto z właściwie ustawioną geometrią zużywa mniej paliwa (mniejsze opory). Odpowiednio ustawiona geometria kół znacznie przedłuża życie opon, jak również elementów układu kierowniczego oraz zawieszenia. 

Kiedy trzeba ustawić geometrię kół w samochodzie?

Specjaliści zalecają, aby w każdym aucie dokonywać kontroli geometrii kół raz na rok. Najlepiej korygować geometrię kół po zimie. To właśnie w czasie tej pory roku samochód jest najczęściej narażony na wjazd w dziurę w nawierzchni, ukrytą pod warstwą lodu albo śniegu.

 

Gdzie można skontrolować ustawienia geometrii kół?

Geometrię kół ustawia się w wyspecjalizowanych warsztatach. Nie ma możliwości właściwego ustawienia geometrii we własnym zakresie. Urządzenie do geometrii kół to sprzęt drogi i skomplikowany w obsłudze, obsługiwany tylko i wyłącznie przez wykwalifikowanych fachowców. Diagnosta musi też posiadać dostęp do danych producenta samochodu, dotyczących właściwego ustawienia geometrii.

O czym należy pamiętać? Ustawienia geometrii kół można dokonać tylko w sprawnym samochodzie, posiadającym sprawne zawieszenie i układ kierowniczy. Nie będzie możliwe właściwe ustawienie geometrii w samochodzie z uszkodzonymi końcówkami drążków kierowniczych, zużytymi tulejami wahaczy czy oponami o drastycznie różnej wysokości bieżnika. 

sprzedaż kruszyw

transport tir lubelskie, naprawa samochodów ciężarowych lubelskie, naprawa tir lubelskie, transport piasku lubelskie, transport kruszywa lubelskie, sprzedaż piasku, sprzedaż kruszyw, ziemia torf

Skontaktuj się

Godziny otwarcia

Pon. - Pt.: 8.00-20.00
Sob.: 8.00-15.00
Niedz.: nieczynne

© 2019 Em truck


Polish English German Russian Ukrainian

Zamknij

Strona korzysta z plików cookies i zapisuje pliki tymczasowe na Twoim komputerze. Pozostając na niej akceptujesz te warunki. Więcej TUTAJ.